Новий Податковий кодекс вніс зміни в оподаткування акцизом вантажівок, включаючи невеликий комерційний транспорт. Розбираємося, що помінялося, пише auto.ria.com.

До початку 2015 ніхто не обкладав вантажний транспорт акцизним збором, але тепер все інакше, і виготовлена або ввезена вантажівка стає предметом інтересу держави, з метою додаткового наповнення бюджету. Приблизно так, але більш строго, написано в останній редакції Податкового кодексу, який вже вступив в силу.

69095

Ми розглянемо тільки нововведення, що стосуються застосування акцизного збору до вантажних автомобілів (товарний код 8704) – хто, коли, в якому розмірі його платить.

Якщо хочете розібратися самостійно, зверніться до офіційного документу «Податковий кодекс України», №2755-17

Хто і коли сплачує акцизний збір на вантажівки?

Зрештою, все оплачує покупець, це очевидно. Якщо автомобіль зроблений на території України, відповідно до статті 216.1 ПКУ, акциз оплачує виробник, в день реалізації (продажу) такого транспортного засобу. Якщо автомобіль «пригнаний», оплачує власник, в день подання митної декларації.

Від чого залежить розмір збору?

Від повної маси вантажівки, від об’єму двигуна, а в найбільшій мірі – від віку автомобіля. Звичайно, в законі таблиця виглядає не так просто і займає 2 друкованих аркуша А4, але для більш зручного розуміння суті справи звичайними громадянами, для яких цей закон призначений, ми трохи спростимо і додамо графічні елементи.

Які висновки можна зробити?

Новий збір в найменшій мірі впливає на нові вантажівки, а також на невеликий комерційний транспорт віком до 5 років. Різко зростають ставки після подолання позначки в 5 років експлуатації (в 40 разів) і ще більше – після 8 років (акциз вище в 50 разів). З одного боку, це позитивний сигнал, оскільки левова частка вантажного транспорту «вганяють», і цивілізований підхід буде стимулювати до завезення більш нових машин, вироблених згідно актуальним екологічним нормам, номам безпеки та ін. З іншого боку, якщо розглянути фактичну статистику ринку автомобілів з пробігом, 5-річні машини можна сміливо називати новими, а серед комерційного транспорту і 10 років – не такий вже і вік.

Від Dart-Vasia

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *